A masszázságyakban általában masszázsgörgőket használnak. Ennek jádeterápiás hatása nagyon kedvező, és kényelmes. Fel kell feküdni a masszázságyra, és a görgők a gerinc két oldalán végighaladva kezelik a hátat. A masszázs természetesen kifejt egyfajta akupresszúrás hatást, de ennek hatékonysága messze alulmarad a jádekúpos masszázságyak hatékonyságához képest.
A jádekúpos masszázságyban szintén jáde kövek vannak. Ezek kialakítása speciálisabb, mint a görgőké, mivel kisebb felületen érik a hátat, így erősebb, hatékonyabb akupresszúrát fejtenek ki! A jádeterápia természetesen itt is érvényesül, hiszen a jádekúpok melegítésével aktivizálódnak azok az ásványi anyagok, amik a jádeterápia hatékonyságát adják. Gondoljunk bele, hogy a kezelés alapja az, hogy vízszintesen fekszünk a masszázságyon, és saját súlyunkkal nehezedünk a jádekövekre. Minél nagyobb felületen fekszünk a jáde köveken, annál kényelmesebb a fekvés, viszont annál kevésbé tudja kifejteni az akupresszúrás pontmasszázst. Aki tehát az erősebb, hatékonyabb masszázst kedveli, annak a jádekúpos masszázságy a javasolt. Így a masszázs a jádeterápiával együtt hat. Aki kevésbé bírja az erős masszázst, de szeretné igénybe venni a jádeterápiát, annak a görgős masszázságyat javasoljuk. Itt is él a főszabály! Próbálja ki mindkettőt, hogy el tudja dönteni, Önnek melyik a legalkalmasabb!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.